Samorząd

Piątkowski jedynym kandydatem na Wójta

Władysław Piątkowski ubiega się o reelekcję w najbliższych wyborach samorządowych. Obecny włodarz gminy jest jedynym kandydatem na Wójta Gminy Belsk Duży.

Władysław Piątkowski by ponownie zostać Wójtem będzie musiał uzyskać więcej niż połowę głosów, które będą ważne. Gdy jednak tak się nie stanie, wyborem Wójta Gminy Belsk Duży zajmie się Rada Gminy. Jak czytamy na stronie internetowej Gazety Prawnej “decyzja zapadnie bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady w głosowaniu tajnym. Rada będzie wybierać spośród kandydatów zgłoszonych przez grupę odpowiadającą co najmniej 1/3 ustawowego składu rady”. Jeśli to jednak się nie uda w przeciągu dwóch miesięcy premier Rzeczpospolitej Polskiej na wniosek ministra odpowiedzialnego za sprawy administracji publicznej wskaże osobę, która będzie pełnić obowiązki Wójta do końca kadencji.

Piątkowski jest Wójtem Gminy Belsk Duży od 2010 roku, kiedy to w wyborach wygrał z Andrzejem Małachowskim. Ma 63 lata i mieszka w Małej Wsi. W przeszłości był Starostą Powiatu Grójeckiego. Czy zostanie wybrany na kolejną kadencję? Mimo, że jest jedynym kandydat zachęcamy do pójścia na wybory. Kto jak nie społeczność ma decydować o losach swojej małej ojczyzny?

Według nowej ustawy kadencja Wójta będzie wydłużona do pięciu lat i będzie mógł piastować to stanowisko przez maksymalnie dwie kadencje.

Źródło: własne / Gazeta Prawna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *