Samorząd

Premiera filmu o Belsku Dużym

Za nami premiera filmu o Belsku Dużym. Materiał pt. “Belsk Duży – Kraina kwitnących jabłoni” można będzie obejrzeć w TVP Historia w sobotę, 4 listopada o godz. 8:30.

Premierowa projekcja filmu odbyła się w Nowej Oranżerii Pałacu w Małej Wsi. Uczestniczyli w niej: Wójt Gminy Belsk Duży – Władysław Piątkowski, Przewodniczący Rady Gminy – Bogusław Sikorski, Sekretarz Urzędu – Renata Ostatek, reżyser filmu – Leszek Lombardzki, kierownik radomskiej delegatury Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – Marek Figiel, właściciel Pałacu w Małej Wsi – Leszek Barański, dyrektorzy szkół z terenu gminy Belsk Duży, radni oraz kapłani z Lewiczyna i Belska Dużego.

Po obejrzeniu filmu przez przybyłych gości głos zabrał reżyser filmu. – Wielokrotnie przejeżdżałem przez Belsk i fascynowała mnie jego historia. Bo przecież gmina Belsk Duży to Lewiczyn, pułkownik Jan Kozietulski. To coś o czym nie można zapomnieć. – mówił Leszek Lombardzki. – Tu jest co oglądać!  Zdjęcia z góry pokazują jak ta miejscowość jest piękna i, że można tutaj odpocząć. – chwalił krainę kwitnących sadów Lombardzki.

Swoje podziękowania wyraził Wójt Gminy Belsk Duży. – Dziękuję panu Leszkowi Barańskiemu, który przyczynił się do tego by ten film powstał. Dziękuję również Radzie Gminy, która dała się przekonać do tej produkcji.  – mówił z uśmiechem na twarzy Władysław Piątkowski i dodał: – Będziemy chcieli się chwalić tym filmem nie tylko na Mazowszu, nie tylko w Polsce ale i na całym świecie.

Premiera filmu “Belsk Duży – Kraina kwitnących jabłoni” odbędzie się w sobotę 4 listopada o godz. 8:30 w TVP Historia. W materiale odnajdziemy postacie zwiążane z Belskiem Dużym, poznamy historię kościołów w Belsku Dużym i Lewiczynie, a także zostaniemy oprowadzeni po Pałacu w Małej Wsi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *