Sport

Puchar Polski: GKS zagra z A-klasowiczem

Seniorzy GKS-u Belsk Duży poznali rywala w I rundzie Mirax Pucharu Polski. Podopieczni Mateusza Norberciaka zagrają na własnym boisku w weekend 7/8 sierpnia.

W tym sezonie do rozgrywek lokalnego Pucharu Polski przystąpiła rekordowa liczba – 63 drużyn. W pierwszej rundzie zostanie rozegranych 30. meczów, a ekipy losowane były z koszyków geograficznych.

Przeciwnikiem belskiego zespołu będzie KS Błotnica. Drużyna z powiatu białobrzeskiego poprzednie rozgrywki zakończyła na 8. miejscu w drugiej grupie radomskiej Klasy A. W 32. spotkaniach drużyna prowadzona przez trenera Mariusza Barszcza zdobyła 46. oczek. Złożyło się na to: 14. zwycięstw, 4. remisy oraz 14. porażek. Teraz ekipa będzie przygotowywać się do sezonu z nowym szkoleniowcem, bowiem Barszcz po 8. latach postanowił pożegnać się z Błotnicą.

Drużyna GKS-u już po raz kolejny wystąpi w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski. W ubiegłym sezonie gracze z Belska wygrali w 1. rundzie z KS Lesznowola. W drugim meczu musieli uznać jednak wyższość zespołu z A-klasy, Akcji Jastrzębia.

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i trawa

Fot. GKS Belsk Duży/KS Błotnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *