Samorząd

Zakończyła się realizacja terenu zieleni w centrum Belska

W dniu 5 lipca 2021 r. dokonano odbioru zadania polegającego na „Założeniu terenu zieleni i wykonaniu nasadzeń w ramach rewitalizacji centrum Belska Dużego”. Zadanie zrealizowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021”.

Kwota dofinansowania z budżetu Województwa Mazowieckiego wyniosła 59 272,00 zł.

Realizacja obejmuje zagospodarowanie zielenią terenu biologicznie czynnego w pobliżu Urzędu Gminy w Belsku Dużym o powierzchni ok. 1800 m2, gdzie posadzono ok. 3680 roślin, w tym 30 drzew. Nasadzenia zostały wykonane przez Firmę Usługową „ZIEL-TECH” ze Skurowa.

Założenie zieleni ma za zadanie nie tylko uatrakcyjnić przestrzeń w centrum miejscowości gminnej, ale przede wszystkim przynieść korzyści środowiskowe takie jak np. oczyszczanie powietrza, ograniczenie rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń komunikacyjnych oraz hałasu z pobliskich dróg publicznych, Będzie mieć również wpływ na ochładzanie terenu w czasie upału, zwiększenie retencji wodnej oraz zwiększenie bioróżnorodności.

Mamy nadzieję, że nowa, zielona przestrzeń zachęci mieszkańców do odpoczynku w jej otoczeniu.

Autor: M. Mularska/Urząd Gminy Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *