Organizacje pozarządowe

“Rembowianki” gotowe do działania

Chcą się integrować i działać na rzecz lokalnej społeczności – w Rębowoli kilka tygodni temu założono nowe koło gospodyń wiejskich. Nie jest to pierwsza tego typu organizacja działająca obecnie w gminie Belsk Duży, koła gospodyń wiejskich działają w Belsku Dużym i Lewiczynie. W pierwszym spotkaniu wzięły udział nie tylko panie, ale i panowie, jednak jak podkreśla prezes koła „Rembowianki” – Stanisława Sokołowska kolejne osoby wciąż mogą się zgłaszać.

– W naszej miejscowości obecnie nie istnieje żadne koło gospodyń, a potrzeba integracji jest duża. Wszystko zaczęło się od tego, że na wspólnym spotkaniu z sołtysem wsi Iwoną Snopek stwierdziłyśmy by w naszej miejscowości takie koło założyć. Od dawna nosiliśmy się z pomysłem, by coś w naszej wsi zorganizować, okazało się, że jest sporo chętnych i tak zaczęłyśmy działać – mówi Stanisława Sokołowska, przewodnicząca koła.

Pierwsze spotkanie odbyło się w lutym. Zorganizowano je, dzięki uprzejmości sołtysa Iwony Snopek, na terenie jej posesji – w Rębowoli. Kolejne integracyjne spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości strażaków z OSP Rożce. W pierwszych spotkaniach wzięli udział mieszkańcy Rębowoli w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach i pasjach. Połączyła je chęć działania i zrobienia czegoś dobrego dla swojej wsi.

– Chciałybyśmy być nowoczesnym kołem, integrującym mieszkańców naszej wsi. Na pewno będziemy chciały organizować różnego rodzaju wspólne wycieczki do teatru, do kina czy wyprawy rowerowe. Mamy wiele pomysłów, ale dopiero zaczynamy, więc jeszcze wszystko przed nami – mówi pani Iwona.

„Rembowianki” serdecznie zapraszają do współpracy wszystkie kreatywne Panie i Panów, które chcą działać na rzecz naszej społeczności, nauczyć się wielu ciekawych rzeczy, uczestniczyć w naszych działaniach kulturalnych, wycieczkach, prelekcjach, rozwijać swoje umiejętności i przekazać je innym oraz dobrze się bawić.

Autor: Emilia Tomasiak
Urząd Gminy Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *