Edukacja

Wystąpiła u boku znanych aktorów

Artur Barciś, Ewa Serwa, Franciszek Pieczka i… Ewa Pawełek. Nauczycielka języka polskiego w Publicznym Gimnazjum im. ks. Zdzisława Jastrzebiec Peszkowskiego w Belsku Dużym wygrała ogólnopolski konkurs organizowany przez Teatr Polskiego Radia i wystąpiła u boku znanych artystów w 3000 odcinku słuchowiska “W Jezioranach”.

Ewa Pawełek odgrywała rolę Ewy. – Wielkim przeżyciem był dla mnie moment nagrania, gdy musiałam wcielić się w rolę kapryśnej i narzekającej klientki – mówiła polonistka we wspomnieniu, które zostało opublikowane na fan page’u “Co nowego w Jezioranach”. – Stojąc przed mikrofonem, nie mogłam uwierzyć, że oto gram w legendarnym słuchowisku, u boku wybitnych aktorów, których do tej pory znałam jedynie z radia – kontynuowała Pawełek.

Polonistka belskiego gimnazjum wzięła udział w nagraniu, które odbyło się 26 marca br. w siedzibie radia. Emisję “W Jezioranach” zaplanowano na 7 kwietnia (niedziela) o godz. 13:14.

„W Jezioranach” to najsłynniejsze polskie słuchowisko radiowe nadawane od 1960 roku przez Program Pierwszy Polskiego Radia. Na przestrzeni lat swoich głosów postaciom mieszkańców Jezioran użyczyło wielu spośród najpopularniejszych polskich aktorów radiowych, teatralnych i filmowych, m.in. Zygmunt Kęstowicz, Kazimierz Opaliński, Artur Barciś, Teresa Lipowska, Franciszek Pieczka, Danuta Stenka, Henryk Talar.

Pani Ewie Pawełek gratulujemy wielkiego sukcesu i trzymamy kciuki za kolejne!

Audycję “W Jezioranach” odsłuchać będzie można TUTAJ.

Źródło: Gimbel.pl, Co nowego w Jezioranach
Foto: Wojciech Kusiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *