Seniorzy GKS-u startują. KS Wysokin pierwszym rywalem

Gracze GKS-u Belsk Duży po serii sparingów oraz meczu w Pucharze Polski rozpoczynają ligowe granie. Na inaugurację Klasy B, grupy II do Belska Dużego przyjeżdża beniaminek, KS Wysokin. Początek meczu w niedzielę, o godz. 16.

Przerwa od rozgrywek dla GKS-u była intensywna. W połowie lipca trenerem belszczan został Stanisław Bilski. Radomianin powrócił do Belska Dużego po dwóch latach przerwy. Wraz z trenerem do klubu przyszedł Patryk Bilski, który ostatnio reprezentował barwy Szydłowianki Szydłowiec. Belski team zasilił także Adam Czarnecki. Piłkarz związany przed przyjściem do Belska Dużego z Mogielanką Mogielnica, reprezentujący wcześniej m.in. Sadownik Błędów czy TKKF Grójec jest lewym obrońcą. Nową twarzą w GKS-ie jest również Adrian Maciak (rocznik 1999).

Ciekawie było również jeśli chodzi o sparingowe granie. Na początek meczów kontrolnych GKS odprawił z kwitkiem ligowego rywala, Sadownik Błędów 5:1. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Daniel Górzyński. W kolejnych meczach nie było już tak różowo. Podopieczni Stanisława Bilskiego musieli uznać wyższość Pilicy Nowe Miasto nad Pilicą (liga okręgowa, porażka 0:5) oraz Mogielanki Mogielnica (spadkowicz z okręgówki, 1:3).

Mimo dwóch porażek w meczach kontrolnych nastroje panujące w zespole są dobre. GKS odprawił w pierwszej rundzie Pucharu Polski ligowego rywala, Blask Odrzywół 3:2. W kolejnej rundzie regionalnego pucharu belszczanie zagrają z Mazowszem Grójec, 5 września.

Za nim jednak podopieczni Stanisława Bilskiego zagrają w pucharze rozpoczną zmagania ligowe. Do Belska Dużego przyjeżdża debiutant, KS Wysokin. Ekipa prowadzona przez byłego szkoleniowca GKS-u, Konrada Łobodę ma za sobą serię sparingów oraz jeden oficjalny mecz. W ramach Pucharu drużyna z gminy Odrzywół przegrała z beniaminkiem klasy A – Wulkanem Zakrzew 0:4.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na spotkanie! Początek meczu w niedzielę o godz. 16 na Stadionie Gminnym w Belsku Dużym.