Sport

Seniorzy GKS-u zagrają z liderem

Kolejne ligowe spotkanie przed seniorami GKS-u Belsk Duży. W niedzielę o godz. 16 na Boisku Gminnym podopieczni Stanisława Bilskiego zmierzą się z liderem tabeli radomskiej klasy B, GKS-em Chynów.

Drużyna z Chynowa w czterech seriach gier zdobyła komplet punktów. Dobra postawa GKS-u nie jest przypadkiem. Ekipa ta pokazywała solidną grę już w rundzie wiosennej sezonu 2017/2018. Podopieczni grającego trenera, Łukasza Kośli w trwającej kampanii odprawili z kwitkiem GKS Stromiec, KS II Błotnica, Tęczę Augustów  oraz Jaguar Wolanów. Zdobyli osiem bramek, tracąc przy tym zaledwie trzy.

Historia spotkań GKS-u Belsk Duży z GKS-em Chynów jest długa. Obie ekipy rozegrały ze sobą dwanaście spotkań. Sześć z nich z kompletem punktów kończyli gracze z Belska Dużego, cztery padły łupem gości niedzielnego pojedynku. Obie drużyny dzieliły się punktami dwukrotnie.

W pamięci kibiców z Belska Dużego zapadły najbardziej dwa spotkania. W sezonie 2015/16 belszczanie odprawili GKS Chynów 4:0, a do siatki rywala trafiali wówczas Patryk Bilski (dwa razy), Rafał Maciak oraz Bartosz Jakóbowski. W ubiegłym sezonie GKS wygrał w Chynowie 6:0. Bramki w tamtym spotkaniu strzelali: Piotr Franczak (dwie), Arkadiusz Bogucki (dwie), Kamil Krawczyk oraz Jakub Wójcik. Ciekawie było również na inaugurację Boiska Gminnego w Belsku Dużym. Team z Belska przegrywał do 90. minuty 0:1, lecz nos snajperski wprowadzonego na końcówkę, Damiana Wysockiego dał Belskowi jeden punkt.

Niedzielne spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco. W imieniu Zarządu Klubu, Piłkarzy i Trenera zapraszamy na Boisko Gminne!

Tabela radomskiej klasy B, gr. II po 4. kolejkach

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *