Sport

Seniorzy GKS-u zagrają z liderem!

W najbliższą niedzielę, 29 kwietnia br. w Mogielnicy dojdzie do hitu kolejki radomskiej klasy B! Seniorzy GKS-u Belsk Duży zagrają z liderem rozgrywek, Legionem II Głowaczów. Będzie to spotkanie dwóch ekip, które na wiosnę zgromadziły najwięcej punktów.

Rezerwy Legionu udanie rozpoczęły rundę wiosenną. Podopieczni Konrada Wolskiego w czterech meczach zgromadzili 9. punktów. Gracze z powiatu kozienickiego ograli GPSZ Głuchów (3:0), Megawat Świerże Górne (2:1) oraz Blask Odrzywół (2:1). O dziwo musieli uznać wyższość GKS-u Chynów. Gracze z Głowaczowa przegrali u siebie z ligowym outsiderem 0:2.

Podopieczni Tomasza Niemirskiego także mają za sobą dobre wejście w wiosenne zmagania. Seniorzy ograli Tęczę Augustów (5:1), GKS Stromiec (3:1) oraz w ostatniej kolejce KS Lesznowola (1:0). To daje belszczanom pierwsze miejsce w tabeli za rok 2018.

Bilans spotkań GKS-u z Legionem II Głowaczów jest dla zespołu z Belska dobry. Belski team mierzył się z rezerwami zespołu z okręgówki pięciokrotnie, z czego dwukrotnie wychodził z tych pojedynków zwycięstwo. Tak było w sezonie 2015/16 kiedy GKS ograł Legion 4:1 u siebie i 2:1 na wyjeździe. Ponadto ekipy dwukrotnie dzieliły się punktami, zaś raz górą byli goście niedzielnego meczu. Najwięcej razy do siatki rywala w starciach z Legionem trafiał Mateusz Noga, który ma na swoim koncie trzy bramki.

Jak będzie teraz? Czy GKS postraszy rywala i przedłuży serię wiosennych zwycięstw do czterech? Odpowiedź już w niedzielę! Początek spotkania o godz. 15:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Mogielnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *