Edukacja

Zdrowie dla wszystkich

Dnia 24.04.2018r po raz kolejny w PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym obchodzono Światowy Dzień Zdrowia. Głównym celem przedsięwzięcia była promocja zdrowego stylu życia i wdrażanie do aktywnego spędzania czasu wolnego. Po raz pierwszy belska podstawówka włączyła się również w akcję „W kwietniu nie bądź zielony w temacie autyzmu”. Na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem nauczyciele założyli niebieskie koszulki.

Podczas obchodów tegorocznego święta na uczniów czekało wiele atrakcji. Każdy z nich podczas przerw śródlekcyjnych mógł spróbować zdrowych i kolorowych sałatek warzywno- owocowych, które przygotowali uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu JP II. Nie zabrakło też soków i przecierów owocowych. W specjalnie przygotowanych punktach uczniowie mogli zapoznać się z literaturą dotyczącą zdrowego stylu życia oraz sprawdzić swoje BMI. Na ścianach małej sali gimnastycznej widniały plakaty profilaktyczne i prozdrowotne w języku polskim i angielskim przygotowane przez uczniów klas czwartych, piątych i siódmych.

Druga część spotkania miała prawdziwie sportowy charakter. Społeczność szkolna przeniosła się na świeże powietrze. Na boisku szkolnym w rytm skocznej muzyki dziewczęta z klasy VII B poprowadziły rozgrzewkę. Uczestnicy spotkania dzielnie naśladowali każdy krok prowadzących. Chwilę potem odbyły się sportowe rozgrywki między klasowe- bieg z przeszkodami i oczywiście przeciąganie liny. Boisko sportowe tętniło życiem i zdrową rywalizacją.

Ostatnim punktem szkolnych obchodów Światowego Dnia Zdrowia było zaakcentowanie problemu autyzmu wśród dzieci i młodzieży. Na znak solidarności z osobami dotkniętymi tą chorobą przedstawiciele klas I-III wraz z wychowawcami wypuścili w niebo błękitne balony. Tematykę autyzmu przedstawiała również gazetka ścienna przygotowana przez psychologa i pedagoga szkolnego oraz nauczycieli wspomagających.

Szkolne obchody Światowego Dnia Zdrowia wpisały się na stałe w kalendarz wydarzeń naszej placówki. Mamy nadziej ę, iż tym przedsięwzięciem przyczyniliśmy się do podniesienia świadomości prozdrowotnej naszych uczniów.

Dziękujemy p. Waldemarowi Żółcikowi oraz firmie p. Agnieszce Leguckiej za zdrowe soki owocowe, zaś uczniom ze Szkolnego Koła Wolontariatu JP II za przygotowanie pysznych sałatek. I choć kolejny Dzień Zdrowia dopiero za rok to dbajmy o nie, nie tylko od święta.

Autor: Organizatorzy PSP Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *