Biblioteka Kultura Samorząd

Kuba Michalski wystąpi w Belsku

Serdecznie zapraszamy na koncert Kuby Michalskiego z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbędzie się on w środę, 9 maja br. o godz. 17:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Belsku Dużym. Wstęp na koncert jest wolny.

Koncert to połączenie piosenek naszego genialnego barda Jacka Kaczmarskiego o tematyce historycznej (m.in. „Samosierra”, „Krajobraz po uczcie”, „Rozbite oddziały”, „Ballada wrześniowa”, „Barykada”, „Mury”) i kompozycji Kuby Michalskiego do wierszy wielkich polskich poetów (m.in. Kochanowskiego, Mickiewicza, Norwida, Asnyka i Herberta).

Całość jest poetycko-muzyczną opowieścią o historii Polski od potężnego królestwa Jagiellonów, przez czas rozbiorów, odzyskanie niepodległości w roku 1918, wojnę, aż do czasów prawie współczesnych. Frazy tej opowieści napisali najwybitniejsi polscy twórcy, a piosenki opatrzone są też krótkim komentarzem historycznym.

Kuba Michalski komponuje muzykę do wierszy znanych  poetów i  do tekstów własnych. Występuje również z interpretacjami piosenek Leonarda Cohena i Jacka Kaczmarskiego. Nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat”, oraz cztery albumy solowe. Był wielokrotnie nagradzany. M.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie.

Info: Biblioteka Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *