Ludzie

Setne urodziny Stefana Rutki

Z okazji setnych urodzin Stefana Rutki, mieszkańca naszej gminy, jubilata w dniu 12 listopada 2019 roku odwiedził wójt Władysław Piątkowski. Życzenia zdrowia i pogody ducha składali mu także kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego Janina Ciamarczan oraz Krzysztof Murawski – przedstawiciel delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu.

List gratulacyjny z okazji setnych urodzin od Premiera Mateusza Morawieckiego przekazał szef delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu Krzysztof Murawski. Życzenia składali także przedstawiciele oddziału KRUS w Grójcu. Jubilat otrzymał od zaproszonych gości mnóstwo życzeń i kwiatów.

Wspólne spotkanie było doskonałą okazją do rozmowy i wspomnień. Pan Stefan Rutka całe swoje życie związany był z Wólką Łęczeszycką, gdzie prowadził gospodarstwo rolne, był strażakiem ochotnikiem, a także sołtysem. Dostojny jubilat doczekał się dwoje dzieci, pięcioro wnuków i ośmioro prawnuków. Obecnie mieszka u swojej córki w Grójcu. Jest samodzielny, lubi spacery w słoneczne dni i rozmowy z sąsiadami.

Tekst: E. Tomasiak / UG Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *