Edukacja Sport

Siatkarski turniej GUKS-u

W piątek, 1 grudnia 2023 roku już po raz czwarty odbył się Mikołajkowy Turniej Siatkówki zorganizowany przez Gminny Uczniowski Klub Sportowy.

Uroczystego otwarcia zmagań dokonała Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Belsku Dużym – Maria Walewska-Żółcik. Do rywalizacji przystąpiły szkoły podstawowe z Belska Dużego, Lewiczyna oraz Łęczeszyc.

Mieszane drużyny dziewcząt i chłopców grały w systemie każdy z każdym. Rywalizacja była bardzo zacięta, a młodzież trenująca na co dzień siatkówkę w ramach Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego pokazywała swoje niebagatelne umiejętności.

Po rozstrzygnięciu spotkań ukształtowała się końcowa tabela. W rywalizacji najlepsi okazali się uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Belsku Dużym. Drugie miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Lewiczynie. Na najniższym stopniu podium stanęła ekipa Publicznej Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta w Łęczeszycach.

Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, a szkoły puchary. Wręczali je: Prezes GUKS – Tomasz Wesołowski oraz Edyta Sańpruch i Daniel Wawryniuk.

Jak widać siatkówka w gminie Belsk Duży staje się coraz bardziej popularna. Duża w tym zasługa nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół, a także Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego, który prowadzi zajęcia w hali sportowej GOSiR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *