Edukacja Sport

Siatkarski turniej szkół podstawowych

Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych z terenu Gminy Belsk Duży rywalizowała w turnieju siatkarskim organizowanym przez Gminny Uczniowski Klub Sportowy.

Zmagania odbyły się w belskiej hali GOSiR w piątek, 17 grudnia br. Do rywalizacji przystąpiły szkoły z Belska Dużego, Lewiczyna oraz Łęczeszyc. Zespoły były mieszane. Na boisku podczas spotkań występowały zarówno dziewczynki, jak i chłopcy.

Oficjalnego otwarcia rywalizacji dokonała Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Belsku Dużym – Maria Walewska-Żółcik. Towarzyszyła jej Dyrektor PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym – Teresa Bogdańska, a także nauczyciele WF-u: Przewodniczący GUKS – Tomasz Wesołowski oraz Łukasz Wiśnik i Daniel Wawryniuk.

Sportowa rywalizacja przysporzyła dużo emocji. Już w pierwszym meczu pomiędzy szkołami z Belska Dużego i Lewiczyna doszło do tie-breaka. Lepsza okazała się ta pierwsza, która wygrała decydującego seta zaledwie trzema oczkami. W kolejnych spotkaniach ekipa z Łęczeszyc musiała uznać wyższość przeciwników.

PSP Belsk Duży – PSP Lewiczyn 2:1
PSP Lewiczyn – PSP Łęczeszyce 2:0
PSP Belsk Duży – PSP Łęczeszyce 2:0

Tabela:
1. PSP Belsk Duży
2. PSP Lewiczyn
3. PSP Łęczeszyce

Na zakończenie każda ze szkół otrzymała pamiątkowy puchar oraz oryginalną piłkę do siatkówki. Nagrody najlepszych wręczyła Dyrektor GZOPO – Maria Walewska-Żółcik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *