Organizacje pozarządowe Samorząd

Siłownia plenerowa w Starej Wsi oficjalnie otwarta!

Mieszkańcy Starej Wsi już bez przeszkód mogą korzystać z siłowni na świeżym powietrzu zlokalizowanej w Starej Wsi, tuż obok świetlicy wiejskiej i boiska wielofunkcyjnego. Do dyspozycji jest pięć urządzeń. Jej budowa kosztowała blisko 20 tys. zł. Połowa to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2019”, połowa to wkład własny samorządu Gminy Belsk Duży.

W oficjalnym otwarciu wzięli udział radny Roman Ozimski, sekretarz gminy Renata Ostatek, kierownik GOSiR Marek Szewczyk, inspektor ds. inwestycji UG Arkadiusz Sołtysiak, specjalista UG ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Emilia Tomasiak, członkinie Stowarzyszenia Aktywne Kulturalnie ze Starej Wsi, członkowie Rady Sołeckiej i mieszkańcy. Nie zabrakło także proboszcza parafii Świętej Trójcy w Belsku Dużym ks. Jarosława Siuchty, który pobłogosławił nowy teren rekreacyjno-sportowy.

– Od kilku lat Stara Wieś starała się o taką siłownię, dziękujemy bardzo panu Wójtowi i belskim samorządowcom, że oprócz boiska, świetlicy i placu zabaw powstał także ten obiekt, podkreślał sołtys Starej Wsi Andrzej Kuligowski.

W siłowni pod chmurką można bezpłatnie ćwiczyć zarówno górne jak i dolne partie ciała. Wszystkie zbudowane są z grubych stalowych rur i zaprojektowane tak, aby były bezpieczne i łatwe w instalacji. Przy każdym urządzeniu znajduje się instrukcja obsługi.

Po oficjalnym otwarciu Stowarzyszenie Aktywne Kulturalnie zaprosiło obecnych na wspólne spotkanie przy ognisku.

Tekst i Foto: E. Tomasiak / Urząd Gminy Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *