Edukacja

Szóstka wspaniałych

Choć Dzień Edukacji Narodowej przypada dopiero w poniedziałek, 14 października trzy z czterech szkół podstawowych z terenu gminy Belsk Duży świętowały już w piątek, 11 października. W PSP im. Romualda Traugutta w Łęczeszycach popularny Dzień Nauczyciela połączony był ze ślubowaniem pierwszych klas.

Sześcioro uczniów – trzy dziewczynki oraz trzech chłopców z klasy pierwszej w łęczeszyckiej placówce ślubowało na sztandar szkoły. W tej ważnej dla nich chwili towarzyszyli im rodzice. Pierwszaki zostały również pasowane przez dyrektora szkoły – Jacka Witczaka. Zostały im wręczone również symbole szkoły – tarcza z logo patrona.

Dzieci z pierwszej klasy, których wychowawczynią jest Elżbieta Brzozowska przygotowały również piękny program słowno-muzyczny. Lekką pomocą wykazali się również uczniowie klas starszych.

Specjalnie dla nauczycieli z okazji ich święta młodzież z Łęczeszyc przedstawiła scenka “Dzień w szkole”. Wcielili się oni w rolę nauczycieli i uczniów i w barwny sposób zaprezentowali życie placówki.

Na koniec głos zabrał dyrektor – Jacek Witczak. Przyznał on nagrody nauczycielom oraz pracownikom obsługi. W tym roku wyróżnieni zostali: Monika Walewska, Elżbieta Brzozowska, Jolanta Rombek oraz Zbigniew Górski oraz Anna Maskiewicz. Nagrodę Wójta Gminy Belsk Duży – Władysława Piątkowskiego otrzymała za to Wiesława Adamczyk. W imieniu włodarza gminy wręczyli ją: Sekretarz Urzędu – Renata Ostatek, Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Gminy – Ewa Łubińska oraz Dyrektor GZOPO – Maria Walewska-Żółcik.

Nagrodzonym gratulujemy! Zaś wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły składamy serdeczne życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *