Sport

Skończyli na podium

Seniorzy GKS-i Belsk Duży zakończyli zmagania w sezonie 2020/2021. Podopieczni Mateusza Norberciaka uplasowali się na trzeciej pozycji, a do pozycji barażowej zabrakło naprawdę niewiele!

Zabrakło czterech punktów
Zakończony sezon był nieco inny od poprzednich. Poprzez pandemię koronawirusa do wyższej klasy rozgrywkowej awansowały aż cztery pierwsze zespoły. Fakt ten sprawił, iż w B klasie grało zaledwie dziewięć ekip.

Sezon 2020/2021 rozpoczął się bez przeszkód. Od początku w grze o najwyższe cele liczyły się ekipy GKS-u Stromiec i KP Stanisławice. Seniorzy GKS-u próbowali jesienią nawiązać walkę z obiema drużynami. Wyjazdowe boje kończyły się jednak porażkami, 2:5 w Stromcu i 0:3 w Stanisławicach. Podopieczni Mateusza Norberciaka polegli jeszcze w Klwowie (2:3) i piłkarską jesień zakończyli na 3.pozycji.

Runda wiosenna mogła rozpocząć się bardzo dobrze. GKS dzielnie walczył z liderem ze Stromca. Koniec końców przegrał 0:3, ale przy stanie 0:1 miał doskonałe okazje by dojść rywala. Później przyszła seria bardzo dobrych spotkań. Belszczanie wygrali 7:1 z Megawatem, 8:0 z Zorzą Klwów i… Powinni pokonać wicelidera ze Stanisławic. Podopieczni Norberciaka prowadzili już 4:1, rywale doszli ich na 4:4, a spotkanie zakończyło się hokejowym rezultatem 5:5. Następnie belski team ograł KS Wysokin 4:2 oraz Strażaka Wielogóra 4:1. Zatrzymał się dopiero na wolanowskim Jaguarze (4:5), by w ostatniej kolejce znów wrócić na zwycięską ścieżkę (3:2 z Iskrą Zbrosza Duża).

Ligę bez porażki wygrała ekipa GKS-u Stromiec (46. Punktów), która wywalczyła promocję do A klasy. Na drugim miejscu dającym przepustkę do barażów ligę zakończył KP Stanisławice. Próbujący dotrzymać kroku rywalom GKS Belsk Duży zakończył zmagania na trzecim stopniu podium, tracąc do KP zaledwie cztery punkty…

Jak wino
W ligowych zmaganiach GKS Belsk Duży trafił do siatki rywali aż 61. krotnie. Najbardziej wyróżniającymi się piłkarzami w ekipie Mateusza Norberciaka byli 42-latkowie: Piotr Franczak i Rafał Maciak. Obaj mieli udział przy większości bramek zdobywanych przez belski team. Franczak trafił do siatki rywala aż 18. krotnie, zaliczającym przy tym 14. asyst. Bardzo dużo drużynie dał również Maciak, który rozegrał najwięcej minut na boisku ze wszystkich piłkarzy, a także strzelił 15. bramek i zaliczył 10. asyst. Co ciekawe obaj zawodnicy zakończyli rozgrywki w czubie tabeli strzeleckiej radomskiej Klasy B, kolejno na 3 i 4 miejscu.

PIOTR FRANCZAK
Minuty na boisku:
 1089
Mecze: 13
Bramki: 18
Asysty: 14

RAFAŁ MACIAK
Minuty na boisku: 1295
Mecze: 15
Bramki: 15
Asysty: 10

Niespełna 16-latek
Oprócz zawodników doświadczonych, którzy stanowili trzon belskiej drużyny, trener Mateusz Norberciak starał wprowadzić się do seniorskiego futbolu młodych zawodników. W minionym sezonie w GKS-ie zagrało aż dziewięciu zawodników urodzonych w XXI wieku. Najmłodszym strzelcem w historii klubu stał się Kacper Cyranowicz, który kompletując dublet w spotkaniu pucharowym z KS Lesznowola miał 15 lat i 7 miesięcy. Do siatki przeciwnika trafił również pierwszy zawodnik z rocznika 2005 – Bartłomiej Legucki, a debiut w tym spotkaniu zaliczył inny wychowanek – Bartosz Jakubczak.

Statystyczne podsumowanie
Jeśli chodzi o zawodników, którzy spędzili na boisku najwięcej czasu to prym wiodą tu piłkarze, którzy rozegrali 15 na 16. możliwych spotkań. Są to Rafał Maciak oraz Krystian Onuczyński. Liczba ich minut mogłaby nieco wyższa, lecz obaj musieli odcierpieć przymusową karę za żółte kartki. Co ciekawe trener Mateusz Norberciak w sezonie 2020/21 dał szansę gry aż 35. zawodnikom!

Jeśli chodzi o bramki, to gracze GKS-u trafili do siatki rywali aż 61-krotnie. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Piotr Franczak, który wygrał również klasyfikację asyst. Dobry wynik w klasyfikacji kanadyjskiej (15 bramek, 10 asyst) zanotował również Rafał Maciak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *