Edukacja

Spotkanie z Krzysztofem Piersą

6 lutego 2018 odbyło się spotkanie dla klas V-VII z p.Krzysztofem Piersa-autorem poradnika “Komputerowy Ćpun” oraz “Trener Marzeń”. To pierwszy z graczy, który rozmawia z młodzieżą na temat uzależnienia od gier komputerowych. Przemierza Polskę wzdłuż i wszerz  tłumacząc jak niezwykła i jednocześnie niebezpieczna potrafi być cyfrowa rozrywka.

Jako trener E-sportowy prowadzi drużynę Fox Pack (dyscyplina: League of Legends). Stara się w ten sposób udowodnić potencjał drzemiący w cyfrowej rozrywce, jednocześnie obnażając jego patologie. Uważa, że drużyna nie musi spędzać codziennie wielu godzin przed komputerem, a najważniejsza jest współpraca, kontakt i strategia.

Jako coach i autor poradnika “Trener Marzeń” w prosty sposób tłumaczył w jaki sposób nazywać, określać i realizować swoje marzenia. Na spotkaniu przedstawił proste mechanizmy zarządzania czasem oraz radzenia sobie z krytyką. Unikał dawania “Złotych rad”, gdyż każdy przypadek jest zgoła odmienny. Czy potrafimy osiągnąć wszystko? Nie zawsze. Lista spraw niemożliwych jest jednak krótsza niż się wydaje. Uczniowie byli bardzo aktywni i zadowoleni ze spotkania. Spotkanie odbyło się dzięki współpracy z p.kierownik Biblioteki Gminnej w Belsku Dużym.

Autorki: Ewa Jakubiak, Monika Kapciak / PSP Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *