Straż

Środki pieniężne dla jednostek OSP

Wójt Władysław Piątkowski oraz Skarbnik Gminy w dniu 21 czerwca 2018 roku podpisali w Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego umowy na dotacje zadań gminnych w ramach programów Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2018 oraz Mazowieckie Strażnice OSP-2018. W spotkaniu samorząd województwa reprezentowali m.in. członek zarządu Rafał Rajkowski i radny Zbigniew Gołąbek.

W ramach tych programów jednostki OSP Gminy Belsk Duży otrzymają wsparcie na modernizację strażnic. W programach:

1. Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2018 na zadania:
– Zakup wyposażenia kuchni w strażnicy ochotniczej straży pożarnej w Belsku Dużym (koszt zadania – 20 000zł, kwota dotacji – 10 000zł),
– Remont i wyposażenie kuchni strażnicy OSP w Lewiczynie (koszt zadania – 20 000zł, kwota dotacji – 10 000zł)

2. Mazowieckie Strażnice OSP- 2018 na zadanie:
– Wymiana dachu strażnicy OSP w Lewiczynie, (koszt zadania – 148 000zł, kwota dotacji 23 742zł)

5 mln zł dotacji z budżetu województwa pozwoli zrealizować 214 przedsięwzięć w mazowieckich strażnicach OSP. Strażacy będą mogli wymienić dachy, bramy garażowe, drzwi, okna, instalacje elektryczne i wentylacyjne, a także wykonać nowe elewacje i posadzki.

– Druhowie z naszego subregionu byli najaktywniejsi, i to do nich trafia najwyższe wsparcie. Również najwięcej strażnic z radomskiego będzie wyremontowanych, bo aż 55. To bardzo ważne i potrzebne inwestycje. To są wprawdzie nieduże kwoty, ale zdaję sobie sprawę, że wiele z przedsięwzięć potrzebowało właśnie takiego zastrzyku gotówki, aby mogły być w ogóle zrealizowane. Jeszcze raz serdecznie gratuluję wszystkim beneficjantom – podkreśla członek zarządu Rafał Rajkowski.
Autor: Emilia Tomasiak/ mazovia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *