Edukacja

Sukces uczennic z belskiej podstawówki!

Grupa uczennic z klasy 8a, Publicznej Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Belsku Dużym, wzięła udział w międzynarodowym konkursie filmowym International Video Competition, organizowanym po raz dugi przez Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, średnich i studentów wyższych uczelni w kraju i za granicą i polegał na nakręceniu krótkiego filmu (maks. 3 min) w języku angielskim pt. „Dzień z życia uczniów/studentów z różnych krajów świata”. Alicja Słowińska, Alicja Szewczyk, Eliza Olszewska, Karolina Kocewiak, Julia Jakubczyk, Justyna Czapska i Wiktoria Żółcik wykazały się niezwykłą kreatywnością, samodzielnością, pomysłowością, znajomością języka angielskiego oraz umiejętnościami technicznymi i współpracy w zespole. Zaangażowanie dziewczyn zostało docenione przez jury. Wprawdzie nie udało się im stanąć na podium, ale ich film zakwalifikował się do drugiego etapu konkursu, czyli ścisłej 10 najlepszych prac.

Uczennice mogą być z siebie naprawdę dumne, wykonały wspaniałą pracę promującą nie tyko szkołę, ale również region, w którym mieszkamy. Być może za rok uda się zawalczyć o 1 miejsce, czego im serdecznie życzymy.

Praca konkursowa:

Plakat konkursu:

Autorka: Ilona Szymańska/PSP Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *