Edukacja Organizacje pozarządowe

Świąteczna Akcja 2018

Za nami kolejna edycja Świątecznych Paczek Fundacji Pomocna Dłoń. Działająca na terenie belskiej gminy fundacja zaangażowała ponownie wspaniałomyślnych darczyńców, dzięki którym paczki trafią do wielu potrzebujących. Znajdą się w nich m.in. herbaty, wędliny i słodkości.

Panie Wanda Drobiszewska, Bożena Grzejszczyk oraz Teresa Majda zaprosiły do pomocy po raz kolejny młodych wolontariuszy. W tym roku Jolanta Rombek wraz z młodzieżą ze Szkolnego Koła Wolontariatu przy PSP im. Romualda Traugutta w Łęczeszycach oraz Nikolą, Oliwierem i Anną Kalinowskimi z Zaborowa pomagali w pakowaniu świątecznych paczek.

Do tegorocznej akcji włączyli się także Wiesława i Leszek Barańscy właściciele Pałacu Mała Wieś, którzy na spotkaniu wigilijnym w Nowej Oranżerii przeprowadzili zbiórkę artykułów spożywczych dla potrzebujących.

– Lubimy pomagać i podoba nam się ta akcja, twierdzą zgodnie Julka, Maja, Zuzia i Konrad z łęczeszyckiej szkoły. Nikola i Oliwier po raz drugi zaangażowali się do pomocy innym. I zapowiadają swoją obecność na kolejnej edycji wielkiego pakowania.

Autor: Emilia Tomasiak
Urząd Gminy Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *