Edukacja

Świąteczne kolędowanie w Tomczycach

W środę 19 grudnia 2018 roku grupa złożona z 32 uczniów i kilkorga nauczycieli Publicznego Gimnazjum im. ks. Zdzisława Jastrzębiec–Peszkowskiego w Belsku Dużym odwiedziła podopiecznych i pracowników Domu Pomocy Społecznej  w Tomczycach.

Wśród uczniów znalazła się reprezentacja harcerzy, którzy przekazali Światło Betlejemskie. Przebyło ono długą drogę i dotarło do właściwego miejsca – do ludzi dobrych i życzliwych. Przesłanie przekazane przez harcerzy uradowało gospodarzy.

Młodzież zaprezentowała przepiękny program artystyczny. Zaśpiewane kolędy wprowadziły w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Młodzieńczy entuzjazm udzielił się wszystkim. Na twarzach podopiecznych pojawiły się uśmiechy i łzy. Byliśmy bardzo szczęśliwi , że mogliśmy choć przez chwilę być razem z nimi.

Świąteczny czas   jednoczy młodszych i starszych, znajomych i tych, których  nie znamy. Życzliwość  i dobro  zwycięża. Tak  dzieje się  właśnie  w  Święta. Te kilka chwil  spędzonych w Tomczycach uświadomiło nam, co jest ważne.  Życzenia , modlitwa , błogosławieństwo  udzielone przez  ks. Józefa Wójcika  i wzajemne obdarowanie się upominkami  bardzo nas  uszczęśliwiło.   Niestety  z przyczyn technicznych  zabraliśmy  tylko część  uczniów  naszej szkoły, a chcieliby pojechać wszyscy. Młodzież  z naszego gimnazjum jest   wspaniała i otwarta . Jesteśmy z nich dumni.

Jeszcze raz życzymy  wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.

Info: Gimbel.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *