Szybkie 3 punkty. Volley SKK wygrywa z Przytykiem

Siatkarze Volley SKK Belsk Duży kontynuują passę zwycięstw. Tym razem we własnej hali wygrali 3:0 z przedostatnim – KS Grom Przytyk.

Od szybkiego prowadzenia rozpoczął niedzielne spotkanie team z Belska Dużego. Już po pierwszych piłkach było 6:3 dla belszczan, a asem serwisowym popisał się środkowy – Bartosz Ślusarczyk. Chwilę później przewaga zwiększyła się do 5. oczek, zaś po dwóch dobrych zagrywkach Marka Trzaski do siedmiu. Końcówka to już popis Volley SKK. Po dobrym bloku oraz ataku Jakuba Woźniaka było już 19:8. Chwilę później ten sam zawodnik doskonale spisał się w polu serwisowym (21:9), a jego skuteczny atak zakończył tę partię (25:13).

Drugi set rozpoczął się od znacznego prowadzenia ekipy z Belska Dużego (4:0). Dobrze funkcjonował blok, a kolejny punkt dołożył Marek Trzaska. Ten sam zawodnik nieźle radził sobie także z serwisem (9:3). W połowie seta goście z Przytyka zbliżyli się na dystans czterech punktów (13:9). Podopieczni Kamila Trzcińskiego dołożyli jednak starań by wynik powiększać. Po asie serwisowym Antoniego Milczarskiego i skutecznym bloku było 16:9. Skuteczny atak zaliczył wprowadzony w drugiej połowie seta Jakub Sakowski (19:10), a gdy punkt z zagrywki dołożył Bartosz Ślusarczyk zrobiło się już jedenaście punktów przewagi (21:10). Trener rotował składem i wpuścił na boisko rezerwowych. W końcówce belszczanie stracili pięć punktów z rzędu (24:12 -> 24:17), lecz skuteczny blok zakończył tę partię (25:17).

Dobre serwisy Kamila Kurkowskiego otworzyły trzecią partię. Rozgrywający zanotował nawet asa serwisowego (2:0). Dobry atak Antoniego Milczarskiego, a także skuteczny blok sprawiły, że w początkowych momentach seta belszczanie osiągnęli kilkupunktową przewagę (5:2). W niedzielnym spotkaniu dobrze wyglądał belski blok. Właśnie po takiej akcji zrobiło się 12:4 dla Volley SKK Belsk Duży. Pod koniec seta przewaga urosła do ośmiu oczek (18:10), a po ataku Jakuba Sakowicza i asie Bartosza Ślusarczyka do jedenastu (21:10). Dobrze w polu serwisowym zachował się także Jakub Woźniak (23:13), a atak skutecznie skończył wprowadzony pod koniec seta Mateusz Malinowski (24:14). Goście próbowali nawiązać jeszcze kontakt, lecz po aucie z pola zagrywki mecz się zakończył (25:16).

Po tym spotkaniu Volley SKK Belsk Duży, choć na chwilę, awansował na pozycję wicelidera. Następne spotkanie już za tydzień, a przeciwnikiem podopiecznych Kamila Trzcińskiego będzie drużyna UKS Olimp Skaryszew.

Volley SKK Belsk Duży – KS Grom Przytyk 3:0 (25:13, 25:17, 25:16)Volley SKK: 2. Kamil Kurkowski, 3. Antoni Milczarski, 8. Maksymilian Wójtowicz, 9. Marek Trzaska (C), 16. Jakub Woźniak, 17. Bartosz Ślusarczyk, 55. Sebastian Bitner (libero) oraz 7. Mateusz Malinowski, 64. Jakub Sakowski.