Edukacja Policja Straż

Alarm bombowy w szkole

W poniedziałkowy poranek miał miejsce kolejny w gminie Belsk Duży alarm bombowy. Tym razem padło na PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym.

Kilka chwil po godz. 9:00 belska podstawówka otrzymała e-maila, w treści którego była informacja o zdalnie sterowanej bombie podłożonej w plecaku jednego z uczniów. Dyrekcja placówki po konsultacji z grójecką policją oraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu zdecydowała o ewakuacji uczniów. Część z nich przemieściła się na Halę Sportową GOSiR, druga grupa ewakuowana została do budynku OSP Belsk Duży.

Na miejscu działali druhowie z OSP Belsk Duży oraz policjanci z Komendy Powiatowej w Grójcu. Po dokładnym sprawdzeniu wszystkiego przez specjalnych techników i pirotechników alarm okazał się fałszywy.

Przypomnijmy, że w ubiegły poniedziałek (tj. 17 stycznia 2022 roku) podobny alarm miał miejsce w PSP im. Romualda Traugutta w Łęczeszycach. Podobnie jak w Belsku Dużym był on fałszywy.

Jak się okazuje szkoły z terenu naszej gminy to nie jedyne, do których wysyłane są informacje o podłożeniu bomby. Fałszywe informacje z adresu e-mail wysyłane są do placówek w całej Polsce…

Fot. OSP Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *