Sport Wywiady

Trzciński: Mamy duży potencjał

W hicie 9. kolejki IV ligi siatkarzy podopieczni Kamila Trzcińskiego musieli uznać wyższość lidera z Szydłowca. Co po meczu powiedział opiekun Volley SKK Belsk Duży?

Na środku? Atakujący
– To był mecz dwóch zespołów z góry tabeli, więc na pewno bardzo poważnie do niego podchodziliśmy. Wiedzieliśmy i byliśmy nastawieni na to, że będziemy grać jedną “szóstką” z pojedynczymi zmianami – powiedział trener Volley SKK Belsk Duży chwilę po spotkaniu. – Mieliśmy jednak problem przed meczem, że nie mamy drugiego środkowego. Akurat trzech zawodników grających na tej pozycji nie mogło dzisiaj wystąpić. Na środku zagrał więc nasz kapitan – Marek Trzaska, który na co dzień występuje w ataku. Na pewno trzeba mu podziękować, że w ogóle chciał wystąpić na tej pozycji – kontynuował rozmowę z nami Kamil Trzciński.

Przeciwnicy grający środkiem
– Nasza pozycja wyjściowa była więc nieco gorsza. Z odprawy wiedzieliśmy, że przeciwnicy bardzo dużo grają środek. Szydłowiec jest doskonały również w przyjęciu. Dla środkowych jest to trudny mecz, kiedy rywal gra dobrze w przyjęciu – mówił opiekun Belszczan.

Wysoki poziom
– Dwa pierwsze sety bardzo dobrze się wybroniliśmy. Pierwszy wygraliśmy zasłużenie, zaś w drugim wygraliśmy przegrywając. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie – cieszył się Trzciński.

Wysoki potencjał
– Potencjał tego zespołu jest bardzo duży. Dzisiaj graliśmy pierwszą “szóstką”. To nie znaczy jednak, że zamknęliśmy się na inne zmiany. Wchodzi pojedynczy zawodnik i dobrze gra. Czasami właśnie zmiany wnoszą coś nowego.Nasz pierwszy rozgrywający nie grał źle, ale szukaliśmy bodźca dla zespołu. Wszedł Arkadiusz Rek, wniósł coś nowego, m.in. zagrywkę. Na rozegraniu podwyższył trochę piłki. Grał coś innego i to zafunkcjonowało – mówił o zmianach szkoleniowiec Volley SKK.

Ważne mecze
Przed belskimi siatkarzami kolejne ważne mecze. Najpierw domowe spotkanie z Olimpijczykiem Mszczonów, zaś po nowym roku mecz z Orlętami Raszyn. – Mecz po meczu jest teraz dosyć ważny. Błędy w tych najbliższych spotkaniach mogą nas bardzo dużo kosztować. Zobaczymy w tych spotkaniach, ile wartości mają poszczególni zawodnicy. Po tych spotkaniach będziemy mogli określić na jakim etapie jest nasza drużyna – zakończył rozmowę z portalem belskduzy24.pl Kamil Trzciński.

Najbliższe spotkanie Volley SKK Belsk Duży odbędzie się w belskiej hali w piątek, 17 grudnia. Początek meczu z Olimpijczykiem Mszczonów o godz. 19:30.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *