Sport Wędkarstwo

Tytuł obroniony. Gorgurewicz z Pucharem Wójta!

Już po raz czwarty nad belskim zalewem odbyły się Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta. Podobnie jak przed rokiem najlepszy okazał się Sławomir Gorgurewicz.

Do zawodów, które rozpoczęły się kilka chwil po godz. 6:00 przystąpiło 25. uczestników. Sygnał do rozpoczęcia połowów dał Prezes Belskiego Koła Wędkarskiego – Andrzej Konarski.

Po zaciętej, czterogodzinnej rywalizacji bezkonkurencyjny okazał się Sławomir Gorgurewicz, który złowił 16,31 kg ryb. Na drugim miejscu uplasował się Kamil Nowakowski (5,69 kg), zaś na trzecim Grzegorz Maciak (5,03 kg). Do zwycięskiej trójki trafiły Puchary oraz nagrody związane z wędkarstwem. Ich sponsorem był Wójt Gminy Belsk Duży – Władysław Piątkowski.

Wójt Gminy ufundował również nagrody dla wędkarzy, którzy zajęli miejsca od IV do VI, a byli to kolejno: Paweł Lepa (4,22 kg), Mirosław Dziekan (3,99 kg) i Daniel Waśkiewicz (3,33 kg).

W tym roku Belskie Koło Wędkarskie postanowiło nagrodzić zdobywców miejsc od VII do X. Te trafiły do: Dariusza Stupki, Damiana Wójcika, Michała Kołacza oraz Stanisława Kołacza. Uhonorowano również najmłodszą uczestniczkę zawodów – była nią dziewięcioletnia Zuzia Maciak.

Największą rybę podczas zawodów złowił Mirosław Dziekan, który odebrał specjalną nagrodę od sponsora Jerzego Żółcika.

Na koniec wszyscy wędkarze zasiedli do integracyjnego grilla. Kolejna edycja Zawodów już za rok!

jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *