We wtorkowy wieczór, 10 sierpnia br. rowerowi pielgrzymi zmierzający na Jasną Górę nocowali w Belsku Dużym.
Pielgrzymi przyjechali pod Szkołę Podstawową w Belsku Dużym około 18:00. Po pozostawieniu rowerów na szkolnym boisku mogli ulokować się na nocleg, który w tym roku, podobnie jak w ubiegłym mieścił się w salach lekcyjnych.
O serwis rowerowy tego dnia zadbała firma ATOM (Błażej Jakóbowski, Tomasz Badowski). Pochodzący z tego terenu fani dwóch kółek założyli w kwietniu br. firmę w Warszawie, a podczas pielgrzymki pomagali rowerzystom bezpłatnie.
Chwilę później pielgrzymi przystąpili do kolacji. Smakołyki przygotowała społeczność szkolna oraz mieszkańcy Belska Dużego. Na przyjezdnych czekało spaghetti czy swojskie ogórki i smalec.
Na zakończenie dnia pielgrzymi zebrali się na wspólnym apelu, który odbył się na Hali Sportowej GOSiR.