Belsk Duży

W niedzielę idź na wybory!

Już w najbliższą niedzielę, 12 lipca 2020 roku II tura wyborów prezydenckich. Zmierzą się w niej: Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski.

Pierwsza tura to zwycięstwo urzędującego prezydenta. Na Andrzeja Dudę (Prawo i Sprawiedliwość) swój głos oddało 43,5% wyborców. Drugi, Rafał Trzaskowski (Koalicja Obywatelska) stracił do lidera 13%. Wyborcza frekwencja wyniosła 64,5%.

W gminie Belsk Duży, podobnie jak w całym kraju triumfował Andrzej Duda. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości zgromadził prawie 55% głosów. Drugi Rafał Trzaskowski – 15,24%. Frekwencja w naszej małej ojczyźnie wyniosła – 65,14%.

Teraz czas na decydujące starcie. Wyborcy pójdą do urn by wybrać Prezydenta, który będzie rządził naszym krajem przez najbliższe pięć lat. Wygra ten, który rządził przez ostatnie pięć lat? Czy może wybierzemy nową opcję? Sondaże jednoznacznie nie wskazują faworyta.

Jeśli mielibyśmy wskazać faworyta podobnie jak w sondażach stawialibyśmy na równi obu kandydatów. Naszym zdaniem jednak, zwycięzca będzie miał w granicach 52-54% głosów.

W niedzielę więc skorzystajcie z przywileju jakim jest możliwość głosowania i oddajcie swój głos na Waszego kandydata!

Foto: Łukasz Gągulski (zdj. Andrzeja Dudy) / Szymon Łabiński (zdj. Rafała Trzaskowskiego)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *