Belsk Duży

Weekend cudów!

W dniach 8-9.12.2018r za sprawą wolontariuszy ogólnopolskiego projektu Szlachetna Paczka w wielu polskich domach działy się cuda. W ciągu dwóch magicznych dni 16700 rodzin, które potrzebowały pomocy otrzymało wsparcie. W sobotę i niedzielę 13 tysięcy wolontariuszy zapukało do ich drzwi, aby przekazać paczki przygotowane przez 562 tysiące Darczyńców.

Wśród wolontariuszy projektu Szlachetna Paczka już po raz drugi znalazły się nauczycielki z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Belsku Dużym. Dzięki ich zaangażowaniu i trzymiesięcznej pracy świąteczną pomoc otrzymało 18 rodzin z rejonu Mogielnica/Belsk Duży. Magazynem podczas „weekendu cudów” stała się mała sala gimnastyczna belskiej podstawówki. Tutaj w ciągu dwóch dni docierali cudowni i wrażliwi Darczyńcy, którzy przygotowali paczkę dla wybranej wcześniej Rodziny. Magazyn do niedzielnego popołudnia tętnił życiem. Spotkali się w nim wolontariusze, Darczyńcy, Dobroczyńcy i Przyjaciele Szlachetnej Paczki, by wspólnie przeżywać magię dwóch finałowych dni projektu. Wszystkich połączyła chęć czynienia dobra. W ciągu dwóch magicznych dni nie zabrakło łez szczęścia, cudownych historii Rodzin i ludzkiej życzliwości. W niedzielne popołudnie dla wszystkich pięknych ludzi zaśpiewał Paweł „Biba” Binkiewicz w towarzystwie Marysi i Anieli. W wielkim finale Szlachetnej Paczki uczestniczyli: Dyrekcja PSP w Belsku Dużym, uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu JPII, lokalne media i przyjaciele wolontariuszek.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym nadchodzące święta i kolejny rok dla Rodzin objętych pomocą będą dobre. Dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Belsku Dużym dziękujemy za otwartość, życzliwość i wspieranie projektu, zaś lokalnym firmom i przedsiębiorstwom za wsparcie rzeczowe akcji. No cóż XVIII edycja Szlachetnej Paczki już za nami. Mamy nadzieję, że spotkamy się na finale akcji już za rok.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki z rejonu Mogielnica/Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *