Edukacja

Wsparli jedną z rodzin

W ostatnich dniach listopada już po raz kolejny w belskiej podstawówce „czynili dobro”. Z inicjatywy opiekunów szkolnego Koła Wolontariatu JPII placówka została darczyńcą Ogólnopolskiego Projektu „Szlachetna Paczka”. W tym roku do PSP Belsk Duży dołączyła szkoła z Łęczeszyc.

Społeczność szkolna z dużym zaangażowaniem włączyła się w zbiórkę żywności, środków chemicznych i pieniężnych dla jednej z potrzebujących rodzin powiatu grójeckiego. Dzięki otwartości i hojności uczniów oraz rodziców udało się zapewnić wszystkie potrzeby rodziny. Efekt akcji  był naprawdę imponujący. Finalnie zostało przygotowanych 36 paczek, w których znalazły się: artykuły spożywcze i chemiczne, ubrania dla dzieci, zabawki, książki, pościel, ręczniki, kołdra, poduszki oraz słodycze. Wiele artykułów zostało zakupionych z zebranych środków pieniężnych.

Akcję przez dwa tygodnie prowadzili wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu JPII wraz opiekunami. W ramach integracji i współpracy ich działania wsparli wolontariusze z PSP w Łęczeszycach, którzy prowadzili podobną zbiórkę w swojej placówce.

Pakowanie  produktów odbyło się 5 grudnia. Liczba wolontariuszy chętnych do pomocy była równie imponująca co liczba przygotowanych „Szlachetnych paczek”. Podczas „weekendu cudów” (7 i 8 grudnia) przedstawiciele opiekunów SKW JPII oraz PSP Łęczeszyce przekazali paczkę rodzinie. Spotkanie było pełne emocji. Nie zabrakło podziękowań i łez szczęścia.

Cieszyć może, że kolejna akcja charytatywna spotkała się z tak dużym odzewem ze strony społeczności szkolnej.  Kolejny raz uczniowie pokazali, że: „Człowiek jest wielki nie przez to , co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Niemożliwe stało się możliwe dzięki wsparciu i zaangażowaniu wielu osób. Dziękujemy: społeczności szkolnej za wparcie rzeczowe i finansowe akcji, Dyrekcji szkoły za otwartość i życzliwość, p. Magdalenie Szewczyk za przekazanie kartonów do pakowania paczki, Wolontariuszom za przeprowadzenie i koordynowanie akcji oraz za to, że chce Wam się chcieć.

Do zobaczenia za rok w kolejnej edycji „Szlachetnej Paczki”.

DZIĘKUJEMY!!!

Autor: Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu JPII

Za koordynowanie akcji w PSP Belsk Duży odpowiadały panie: Edyta Kwiatkowska, Katarzyna Jasińska, Karina Kołdra, Hanna Jasińska, Agata Kępka, Dominika Dobrowolska, Aneta Maciejczyk, Agnieszka Błaszczyk i Katarzyna Lipińska. Wsparcie duchowe zapewniła p. Ilona Szymańska. W PSP Łęczeszyce były to: Jolanta Rombek, Małgorzata Domel i Monika Walewska – opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu w PSP w Łęczeszycach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *