Edukacja

Wspierają Szlachetną Paczkę

Szkoły z terenu Gminy Belsk Duży po raz kolejny pokazują wielkie serce i ruszają z pomocą. Tym razem placówki włączają się w akcję Szlachetna Paczka.

Do akcji po raz kolejny włączyła się Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym. Do wzięcia udziału w Szlachetnej Paczce zachęca Szkolne Koło Wolontariatu JP2. W belskiej szkole zbiórkę potrzebnych artykułów oraz pieniędzy wolontariusze prowadzą od 19 listopada, a potrwa ona do 3 grudnia. Artykuły oraz środki pieniężne do stworzenia paczki można zostawiać w budynku OSP w Belsku Dużym, bowiem jednostka także wspiera tę akcję.

– Nasza społeczność szkolna jest bardzo liczna. Wystarczy naprawdę niewiele, żeby spełnić duże i małe marzenia wybranej rodziny – możemy przeczytać na profilu szkoły na Facebooku.

Pomaganie jest fajne. Taką zasadę wyznają uczniowie oraz społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Lewiczynie. Wolontariat i Samorząd Uczniowski tej placówki również włączył się w Szlachetną Paczkę. Zbierają m.in. suche produkty spożywcze, środki higieniczne, pościel czy koce. – Wystarczy, że wrzucisz coś do kosza rozstawionego przy wejściu do budynku szkoły w dniach od 22.11. do 09.12. 2021 roku – zachęcają wszystkich chętnych do pomocy w Lewiczynie.

Fot. Polskie Radio Białystok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *