Edukacja Kościół Kultura

Wyśpiewany sukces uczniów belskiej podstawówki

15 maja liczna reprezentacja dzieci z oddziałów zerowych, grupy 5-latków, klas drugich i piątych wzięła udział w Festiwalu Pieśni Religijnej organizowanej przez PSP w Kruszewie. 

W kategorii soliści przedszkole z Belska Dużego reprezentowała Gabrysia Bator, która piosenką religijną “Dzięki Jezu” wyśpiewała I miejsce. W kategorii zespoły przedszkolne reprezentację przedszkola stanowiły: Gabrysia Bator, Hania Łoboda, Blanka Gąsiorowska, Zosia Kołacz, Zuzia Szymańska oraz Maciek Żółcik. Dzieci zaśpiewały bardzo rytmiczną i wpadającą w ucho, a jednocześnie dość trudną piosenkę “Jezus drogą” czym zaskarbiły sobie sympatię publiczności i otrzymały ogromne owacje. Komisja przyznała przedszkolakom I miejce.

W kolejnej kategorii reprezentowały PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym:Kinga Wojtczak, Antonina Rupiewicz, Anna Lenart, Aleksandra Mulak, Oliwia Wolsa w przepięknej piosence „ Kochamy Cię, Janie Pawle II”. Dziewczynki zajęły III miejsce.

Najstarsza grupa dziewczynek w składzie Wiktoria Górzyńska, Natalia Mirkowska, Agata Sibilska, Oliwia Nowak wykonały „Pieśń o Janie Pawle II”. Uczennice również stanęły na podium zajmując II miejsce. Ponadto Agata Sibiliska wystąpiła jako solistka z pieśnią „Nie mądrość świata tego”.

Cała placówka niezmiernie jest dumna, że posiada tak zdolnych śpiewaków. Wszyscy serdecznie gratulujemy dzieciom jak i paniom Monice Sieradzan i Hannie Jasińskiej, które zajęły się przygotowaniem do festiwalu. Życzymy kolejnych muzycznych sukcesów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *