Sport

Zacięty bój ProNutiva SKK

Belski zespół po zaciętym spotkaniu z KTS Flot Iskra Warszawa zainkasował na swoim koncie kolejne zwycięstwo w I lidze mazowieckiej seniorów.

Pierwsza partia niedzielnego pojedynku rozpoczęła się nieoczekiwanie. ProNutiva SKK miała duże problemy w przyjęciu i w środku seta przegrywała 7:14. Na nic się zdały dobre zagrywki i asy serwisowe Łukasza Zugaja. Przewaga niby stopniała do dwóch oczek po jednym z błędów własnych przyjezdnych, lecz cała partia zakończyła się ich zwycięstwem 25:23.

Druga odsłona rozpoczęła się również od prowadzenia gości z Warszawy (9-12). Wciąż w grze belskiego zespołu szwankowało wiele elementów. Koniec końców ta partia zakończyła się zwycięstwem KTS Flot Iskra 25:22.

Kolejne dwie odsłony miały już zgoła inny przebieg. Team z Belska Dużego radził sobie o wiele lepiej jak na początku spotkania. W trzecim secie podopieczni Kamila Majewskiego szybko wypracowali sobie przewagę (5:3, 10:7), której nie oddali do końca. Wygrali pewnie 25:15 i z nadziejami przystępowali do kolejnej partii.

Czwarty set po asie serwisowym Łukasza Zugaja rozpoczął się od prowadzenia 4:1 ProNutivy SKK. Dwukrotnie w polu zagrywki doskonale poradził sobie Maksymilian Taracha (7:2). Po dobrym bloku było natomiast 11:3. Przewagi belski zespół nie oddał do końca seta i wygrał 25:18.

Tie-break rozpoczął się od kilku dobrych piłek i prowadzenia ProNutivy SKK 8:4. Niestety przez brak koncentracji w belskim zespole goście z Warszawy doprowadzili do remisu 14:14. Więcej zimnej krwi w końcówce zachowali belszczanie, którzy wygrali 18:16 po skutecznym bloku.

Przed spotkaniem Krzysztof Małachowski – prezes stowarzyszenia Kibicujemy z Klasą w ramach, którego działa drużyna ProNutiva SKK Belsk Duży uhonorowany został “Medalem XX-lecia Mazowiecko – Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej”, który wręczył Jarosław Miałkowski – prezes MWZPS. Wśród kibiców niedzielnego meczu dostrzec można było wielu znanych trenerów i siatkarskich działaczy. Statuetkę MVP, którą wyróżniony został atakujący belskiej drużyny Paweł Sęk, wręczył Leon Bartman siatkarz, wieloletni dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale. Miejscowej drużynie kibicowali również Wojciech Góra – legendarny trener MKS-u MDK Warszawa i Grzegorz Szewczyk – komisarz Polskiej Ligi Siatkówki oraz niezawodna ekipa z Tomaszowa Mazowieckiego.

ProNutiva SKK Belsk Duży – KTS Flot Iskra Warszawa 3:2 (23:25, 22:25, 25:15, 25:18, 18:16).

Źródło: własne/GOSiR Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *