Edukacja Sport

Bieg po zdrowie 2017

“Nie ma złej pogody do biegania, jest tylko nieodpowiedni strój.” Trudno nie zgodzić się ze słowami pana Łukasza Wiśnika, który tak właśnie rozpoczął tegoroczną edycję „Biegu po zdrowie.”

To sportowe wydarzenie wpisało się już na stałe w kalendarz imprez Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i co roku cieszy się coraz większą popularnością.  Tradycyjnie, późną jesienią, liczne grono uczniów z klas IV-VII próbuje swoich sił w ponad kilometrowym biegu integrując się i aktywnie spędzając czas na świeżym powietrzu.

Tegoroczne biegi miały wyjątkową oprawę, gdyż jej uczestnicy mieli niecodzienną okazję rywalizować w malowniczej scenerii małowiejskiego parku.

9 listopada 2017 roku, ponad stu uczniów pod opieką organizatorów – pani Edyty Kwiatkowskiej i pana Łukasza Wiśnika oraz nauczycieli wspierających – pani Katarzyny Jasińskiej, pani Agaty Kępki, pani Dominiki Dudek, pani Hanny Jasińskiej i pani Ilony Szymańskiej, wyruszyło o 10.00 do parku przy Pałacu w Małej Wsi. Nad bezpieczeństwem w trakcie przemarszu oraz biegów czuwali także panowie policjanci – Dariusz Kołacz i Dariusz Lewiński oraz pani Mariola Konarska – pielęgniarka.

Na przybyłych sportowców czekało już pięknie przygotowane ognisko, przy którym młodzież mogła rozgrzać się przed biegiem. Po dokładnym sprawdzeniu trasy biegu, nadszedł czas na prawdziwe sportowe emocje.

Biegi odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych (kl.IV-V oraz kl.VI-VII) z podziałem na grupę chłopców i dziewcząt. Po zaciętej walce wyniki przedstawiły się następująco:

Dziewczęta klasy IV-V
I miejsce – Anna Górzyńska kl.Vb
II miejsce – Paulina Kamińska kl.IVb
III miejsce – Natalia Krzyżanowska kl.Va

Chłopcy klasy IV-V
I miejsce – Filip Kowalczyk kl.Vb
II miejsce – Mateusz Balcerowicz kl.Va
III miejsce – Michał Maciejczyk kl.Vb

Dziewczęta klasy VI-VII
I miejsce – Julia Gołaszewska kl.VIIa
II miejsce – Karolina Gwiazda kl.VIIb
III miejsce – Natalia Mulak kl.VIIb

Chłopcy klasy VI-VII
I miejsce – Piotr Skonecki kl.VIIb
II miejsce – Dominik Rudnicki kl.VIIb
III miejsce – Sebastian Kruszewski kl.VIIb

Sportowe zmagania i towarzyszące im emocje zawsze integrują młodych ludzi, nie mniej niż wspólne posiłki. Po przyjemnym wysiłku fizycznym, przyszła pora na pieczenie kiełbasek i zabawy przy wyjątkowo dużym ognisku.

Na koniec zostało jeszcze wręczenie nagród. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale, napoje i drobne słodkości. Najlepsi zostali nagrodzeni okazałymi pucharami. Miłą niespodzianką była także losowanie sportowych upominków w postaci piłek, koszulek oraz odblaskowych opasek.

Mimo, że to już listopad, aura okazała się być łaskawa dla młodych biegaczy z belskiej podstawówki. Wszyscy cali, zdrowi i w dobrych nastrojach bezpiecznie dotarli do szkoły.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za ufundowanie nagród. Państwu Barańskim dziękujemy za udostępnienie terenu wokół Pałacu w Małej Wsi. Dziękujemy także policji, pani pielęgniarce, nauczycielom oraz uczestnikom biegu za pomoc i mile wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia za rok!

Autor: PSP Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *