Edukacja

„Czytanie łączy”

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem “Czytanie łączy” odbywa się w wielu miejscowościach w Polsce. W Zaborowie rokrocznie przyłączamy się do OTCD w ramach trwającej od 2001 roku kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom”. Zawsze jest to dla uczniów szkoły ważne wydarzenie czytelnicze. To prawdziwy tydzień czytania i zasłuchania w słowo. W tym roku szkolnym czytali zaborowskim dzieciom nie tylko rodzice i nauczyciele, przedstawiciele instytucji, ale także lokalne osobistości oraz samorządowcy.

Miło było nam gościć: Wójta Gminy Belsk Duży pana Władysława Piątkowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy pana Bogusława Sikorskiego, panią dyrektor GZOPO Marię Walewską-Żółcik, radnych gminy: pana Andrzeja Adamczyka oraz pana Mariusza Gielecińskiego, poetę pana Kazimierza Kochańskiego, sołtysa wsi Zaborów pana Zbigniewa Jakubczaka, chirurga przychodni Sonomed pana dr Jacka Jasiorowskiego, kierownika Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu filii w Grójcu panią Magdalenę Paszkowską, policjanta pana Jarosława Pietrzaka oraz wareckiego barda pana Dariusza Rączkę.

Tegoroczne czytanie połączone z koncertem rozpoczęliśmy tradycyjnie “Lokomotywą” Juliana Tuwima. Oczywiście nie zabrakło klasyków i wesołych wierszy pani Agnieszki Frączek, poetki, z którą w tym roku szkolnym uczniowie spotkali się osobiście na warsztatach polonistycznych w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej im. W.S. Laskowskiego w Grójcu. Największe wrażenie na zgromadzonej publiczności małej i dużej wywarł występ pana Dariusza Rączki – dobrze znanego już niektórym poprzez utwory pana Kazimierza Kochańskiego, których nie zabrakło w repertuarze pieśniarza. Poza czytaniem pan Dariusz Rączka zaprezentował utwory ze swojej debiutanckiej płyty “In blanco”. Miłym akcentem była również krótka pogadanka na temat czytania z panem dr Jackiem Jasiorowskim, a także dedykacje złożone w książkach, które pan doktor napisał o Mogielnicy. Pięknie zbiegło się to z naszą ostatnią wycieczką po ziemi grójeckiej (Goszczyn – Mogielnica – Nowe Miasto).

Wszystkim czytającym zaborowskim dzieciom serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do akcji. Zapraszamy do bogatej fotogalerii z wydarzenia czytelniczego na naszej stronie www.pspzaborow.pl

PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *