Biblioteka

Kierownik przechodzi na emeryturę

Po czterdziestu dwóch latach pracy, na zasłużoną emeryturę przechodzi Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Belsku Dużym – Marianna Kornaszewska.

Oficjalne pożegnanie długoletniej Kierownik odbyło się we wtorek, 26 października 2021 roku. Przedstawiciele belskiego samorządu na czele z Wójtem – Władysławem Piątkowskim oraz Sekretarz – Renatą Ostatek dziękowali Mariannie Kornaszewskiej za długoletnią współpracę oraz za zaangażowanie w rozwijanie czytelnictwa na terenie gminy. W tym dniu wręczono jej również Medal Pamiątkowy za wkład w kulturę i nadanie kierunku belskiej placówce.

Swojej koleżance dziękowały również jej współpracowniczki: Izabela Majchrowska oraz Agnieszka Krawczak z Gminnej Biblioteki Publicznej, a także przedstawiciel Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Grójcu, Skarbnik Gminy – Hanna Grotek, Dyrektor GZOPO – Maria Walewska-Żółcik, Dyrektor PSP w Belsku Dużym – Teresa Bogdańska, bibliotekarki ze szkolnych bibliotek, a także pracownicy Urzędu Gminy oraz jednostek gminy.

Wydarzeniem, które jeszcze bardziej umożliwiło rozwinięcie skrzydeł belskiej biblioteki, była budowa nowego budynku Urzędu Gminy i przeniesienie głównej siedziby na ul. Jana Kozietulskiego 4. Nowoczesna aranżacja wnętrza i duża powierzchnia obiektu przyczyniła się do możliwości realizacji nowatorskich przedsięwzięć. Do kalendarium biblioteki na stałe wpisały się m.in. przedstawienia teatralne dla dzieci ze szkół gminnych, spotkania z pieśniarzami i autorami książek.

Mariannie Kornaszewskiej portal belskduzy24.pl dziękuje za owocną współpracę oraz życzy dużo odpoczynku na zasłużonej emeryturze!

Źródło: własne/Urząd Gminy Belsk Duży
Zdjęcie: Emilia Tomasiak/Urząd Gminy Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *