Edukacja

Polowanie na czekoladowe jajeczka

28 marca w Publicznej Szkole Podstawowej im Jana Pawła II Samorząd Uczniowski zaprosił dzieci i młodzież do wspólnej wielkanocnej zabawy. Uczniowie klas I-VII podczas przerwy mieli okazję wziąć udział w „Easter egg hunt” czyli „polowaniu” na czekoladowe jajeczka.

Hasło przewodnie zabawy brzmiało „Znajdź ze znaczkiem SU jajeczko papierowe i wymień je u opiekunów SU na czekoladowe.” Wielkanocny Zajączek SU ukrył na terenie szkoły ponad pięćdziesiąt papierowych pisanek z pieczątką SU. Szczęśliwi znalazcy mogli wymienić papierowe ozdoby na czekoladowe jajka niespodzianki. Ta świąteczna zabawa jest celebrowana w krajach anglojęzycznych. Była to więc także dobra okazja do poznania kultury krajów, którego języka się uczymy.

A propos nauki, kilka faktów historycznych: Lizette Larson – Miller, profesor  z Theological Union w Berkeley, prześledziła zwyczaj wielkanocnego polowania aż do jego początków, które sięgają reformatorskich czasów Martina Lutera Kinga. Według Larson-Miller, King organizował „easter egg hunts”, w czasie których mężczyźni chowali pisanki dla bawiących się dzieci i kobiet. To miało przypominać poszukiwanie grobu Chrystusa. Inna badaczka Mary Jane Pierce Norton stwierdziła, że jest coś takiego w polowaniu na jajko, co można porównać do poszukiwania grobu Jezusa. Kiedy je znajdujemy ogarnia nas radość podobna do tej, którą czuły niewiasty odwiedzające mogiłę Jezusa kiedy okazało się, że Pana już w niej nie ma i spełniło się jego proroctwo.

Korzystając z okazji, Samorząd Uczniowski PSP im Jana Pawła II w imieniu całej społeczności szkolnej życzy wszystkim spokojnych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych.

Autor: Opiekunowie SU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *